BADACZE Z WCH NA LIŚCIE NAJWYŻEJ CYTOWANYCH NAUKOWCÓW NA ŚWIECIE

Na opracowanej przez Stanford University prestiżowej liście najwyżej cytowanych na świecie naukowców, TOP 2%, znaleźli się badacze z Wydziału Chemii UG. Zestawienie uwzględnia nazwiska 2% najlepszych naukowców, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów.

Opracowywany przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier i firmą SciTech Strategies ranking ocenia cały dorobek naukowy poszczególnych uczonych według indeksu bibliometrycznego.

Na liście 2% najlepszych naukowców na świecie znalazło się 6 nazwisk uczonych z WCh (kolejność alfabetyczna):

Lech Chmurzyński

Jerzy Falandysz

Tomasz Puzyn

Bogdan Skwarzec

Piotr Stepnowski

Adrianna Zaleska - Medynska

Listę przygotowano po dokonaniu kompleksowej oceny dorobku naukowego uczonych z całego świata i wyliczeniu złożonego indeksu bibliometrycznego (tzw. C-score), uwzgledniającego m.in. takie czynniki, jak liczba cytowań niezależnych, indeks Hirscha, czy miejsce i rola autora wśród współautorów.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Z pełną listą można zapoznać się na stronie Elsevier.

Data publikacji: środa, 1. Grudzień 2021 - 20:09; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: środa, 1. Grudzień 2021 - 20:09; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki