Wyniki konkursów NCN

Narodowe Centrum Nauki opublikowało listy rankingowe projektów zakwalifikowanych do finansowania w ramach konkursów OPUS 19 i PRELUDIUM 19. Wśród laureatów znaleźli się pracownicy Wydziału Chemii:

OPUS:

prof. dr hab. Tomasz Puzyn  Do jakiego stopnia odpowiedź transkryptomiczna w zdarzeniach inicjujących toksyczność płucną u myszy zależy od cech strukturalnych nanocząstek, które ją wywołują - TransNANO?” na kwotę 749 520 PLN

dr hab. Łukasz Haliński „Metabolizm bardzo długołańcuchowych kwasów tłuszczowych i patofizjologiczna rola elongazy kwasów tłuszczowych -1 (ELOVL1)”. Projekt w konsorcjum na łączną kwotę 1 770 582 PLN. Lider - Gdański Uniwersytet Medyczny, Wydział Farmaceutyczny (dr hab. Adriana Maria Mika).

dr Paweł Niedziałkowski „Elektrochemiczny Au-Minecraft: nowe podejście do budowy systemów biosensoryki impedancyjnej”. Projekt w konsorcjum na łączną kwotę 1 276 200 PLN. Lider-Politechnika Gdańska (dr hab. inż. Jacek Ryl).

PRELUDIUM:

mgr inż. Alicja Helena Pakiet „Zmiany w profilu kwasów tłuszczowych w różnych klasach lipidowych w raku piersi - ocena ich roli i wartości diagnostycznej” na kwotę 138 360 PLN

Serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: niedziela, 22. Listopad 2020 - 23:19; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: niedziela, 22. Listopad 2020 - 23:26; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki