konferencja

Relacja z 5-tej międzynarodowej konferencji ZOHR w Splicie

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 24 Kwiecień, 2025 - 11:16

W dniach 9–11 kwietnia 2025 roku w Splicie odbyła się międzynarodowa konferencja ZORH (Znanost o Održivom Razvoju i Humanosti), poświęcona ekologii i zrównoważonej produkcji. Wydział Chemii Uniwersytetu Gdańskiego był jednym ze współorganizatorów tego wydarzenia, które zgromadziło ponad 150 naukowców i studentów z całej Europy.

V Kongres Młodej Nauki

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 11 Marzec, 2025 - 20:06

Z ogromną radością zapraszamy do udziału w V Kongresie Młodej Nauki, który odbędzie na Uniwersytecie Gdańskim się w dniach 17-19 lipca 2025 r. Podobnie jak w poprzednich latach przygotowaliśmy dla wszystkich studentów, doktorantów oraz pracowników obniżoną opłatę konferencyjną, która wynosi 140 złotych.

 

Doktorantka mgr inż. Hanna Głowienke nagrodzona na międzynarodowej konferencji

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 12 Listopad, 2024 - 10:23

H. Głowienke

W dniach 21-25 października 2024 r. mgr inż. Hanna Głowienke uczestniczyła w 5. Międzynarodowej Konferencji Nauki o Materiałach i Nanotechnologii "Future Materials Conference" w stolicy Grecji - Atenach. Konferencja ta była podzielona na następujące działy tematyczne w obrębie których odbywały się występy seminaryjne oraz sesje posterowe:

Konferencja studencka „Release the Energy”

Ostatnia modyfikacja: środa, 21 Sierpień, 2024 - 19:38

Konferencja studencka „Release the Energy” (22 października 2024 r.)

 

Jak daleko sięgają granice ludzkiej innowacyjności, jeśli chodzi o zrównoważoną przyszłość?

Konferencja „Release the Energy” to miejsce, gdzie spróbujemy przekroczyć te granice i odkryć jak kształtować świat, w którym chcemy żyć. To okazja do wymiany wiedzy, doświadczeń i pomysłów. Nie zabraknie również sesji posterowych, na których młodzi naukowcy będą mogli zaprezentować swoje badania i projekty.

Sympozjum "Leki-kontra-Środowisko"

Ostatnia modyfikacja: piątek, 19 Lipiec, 2024 - 10:21

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w I Polskim Sympozjum „Leki-kontra-Środowisko” (LEKOŚ’2024), które odbędzie się 18 października 2024 r. na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. 

 

Jest to pierwsze tego typu spotkanie, mające na celu wymianę opinii, doświadczeń oraz integrację zarówno środowiska naukowców jak i przedstawicieli sektora gospodarczego naszego kraju związanych z problematyką obecności pozostałości leków w środowisku.

 

Sprawozdanie z konferencji „IMPLANTY 2024 – Interdyscyplinarność w tworzeniu biomateriałów”

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 28 Maj, 2024 - 20:50

W dniach 22-24 maja 2024 roku w Sopocie odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa „IMPLANTY 2024 – Interdyscyplinarność w tworzeniu biomateriałów”. Konferencja została zorganizowana przez trzy gdańskie uczelnie tj. Uniwersytet Gdański, Gdański Uniwersytet Medyczny oraz Politechnikę Gdańską pod auspicjami Uczelni Fahrenhaita. W konferencji brało udział 80 naukowców z całej Polski. Przewodniczącą Komitetu Naukowego była prof. Sylwia Rodziewicz-Motowidło z naszego wydziału. Konferencja była współfinansowana przez panią Dziekan Wydziału Chemii UG, prof.