Dr inż. Ewelina Grabowska i dr Anna Maria Białk-Bielińska nagrodzone w programie "Iuventus Plus"

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ramach programu „Iuventus Plus” nagrodził projekty młodych naukowców, do 35 roku życia, prowadzących badania naukowe na wysokim poziomie i posiadających wyróżniający się dorobek naukowy, w zakresie publikacji, o zasięgu międzynarodowym. W IV edycji konkursu wyłoniono 145 laureatów, a wśród nich znalazły się dr inż. Ewelina Grabowska i dr Anna Maria Białk-Bielińska z Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. Projekt dr inż. Eweliny Grabowskiej „Otrzymywanie i charakterystyka nanokompozytów TiO2/SrTiO3 modyfikowanych metalami szlachetnymi” otrzymał finansowanie w wysokości 263 160 zł natomiast projekt dr Anna Marii Białk-Bielińskiej "Ocena mobilności, stabilności hydrolitycznej i ekotoksyczności leków przewinowotworowych i ich produktów transformacji w środowisku" otrzymał finasowanie w wysokości 147 000 zł.

Gratulujemy!

Data publikacji: środa, 12. Listopad 2014 - 07:26; osoba wprowadzająca: Sławomir Lach Ostatnia zmiana: piątek, 14. Listopad 2014 - 12:35; osoba wprowadzająca: Sławomir Lach