Warsztaty chemiczne

W dniu 20 czerwca br. gościliśmy na naszym Wydziale grupę uczniów z VII klasy, z Gdańskiej Szkoły Podstawowej "Lingwista". Uczniowie po raz pierwszy uczestniczyli w warsztatach chemicznych prowadzonych w naszych laboratoriach. Tematem były "Tlenki, kwasy, zasady i sole", a więc zagadnienia skorelowane z programem nauczania chemii w szkole podstawowej. Młodzież z dużym zainteresowaniem ​i zapałem wykonywała zaplanowane eksperymenty​, a przy stole laboratoryjnym pomagali ​im​ studenci z trzech kół naukowych naszego Wydziału: Naukowego Koła Chemików, Koła Naukowego Ochrony Środowiska i Koła Naukowego Biznesu Chemicznego. Warsztaty ​poprowadzili mgr Grzegorz Detlaff i dr hab. Henryk Myszka, prof. UG.

Data publikacji: wtorek, 21. Czerwiec 2022 - 23:03; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: wtorek, 21. Czerwiec 2022 - 23:08; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki