Ubraniowe Zero Waste - Zaproszenie do udziału w pokazie mody podczas Dnia Zrównoważonego Rozwoju

Szanowni Państwo,

 
W związku z organizacją Dnia Zrównoważonego Rozwoju na Wydziale Chemii UG w dniu 3.06.2022 r. chciałybyśmy serdecznie zachęcić do kreatywnego działania i wzięcia udziału w wyjątkowym pokazie mody "Zero Waste” (godz. 10:30 - 11:30)
 
Przesłaniem idei Zero Waste jest życie w duchu minimalnego wytwarzania odpadów. Można to osiągnąć poprzez wdrożenie zasady 5R, oznaczającej stosowanie 5 podstawowych działań w życiu codziennym takich jak: Refuse, Reduce, Reuse, Recycle, Rot, skierowanych na minimalizowanie wytwarzania odpadów w życiu codziennym poprzez:
 
- SPRZECIW dla generowania dodatkowych śmieci w codziennym życiu (np. odmowa zapakowania zakupów w warzywniaku w foliową reklamówkę)
- OGRANICZENIE zakupów w erze konsumpcjonizmu do rzeczy naprawdę istotnych
- PONOWNE UŻYCIE poprze kreatywne szukanie rozwiązań dla ponownego użycia danego przedmiotu
- SEGREGOWANIE śmieci w prawidłowy sposób dla stworzenia możliwości ich odzyskania i ponownego wykorzystania
- KOMPOSTOWANIE odpadów zielonych w miarę możliwości 
 
Przemysł tekstylny generuje ogromne obciążenie dla środowiska. Statystyki donoszą, iż w Europie jedna osoba kupuje średnio 26 kg ubrań rocznie, gdzie blisko połowa tej wartości staje się odpadem w tym samym roku. Jest to niewątpliwie napędzane przez świat mody, który aktualnie wyznacza nowe trendy nawet 52 razy w ciągu roku podczas tzw. mikrosezonów modowych!
 
Dlatego też w kontekście przemysłu tekstylnego niezwykle ważne jest OGRANICZANIE i PONOWNE UŻYCIE odzieży. 
 
W związku z tym serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu!!! puszczenia wodzy fantazji i stworzenia niebanalnych, niepowtarzalnych kreacji oraz zaprezentowania ich w przemiłej luźnej atmosferze podczas tego Dnia! ;)
 
Najciekawsze i najbardziej pomysłowe kreacje zostaną wyróżnione ciekawymi i cennymi nagrodami!!!
 
Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego uprzejmie prosimy o zapisy drogą mailową na adres: joanna.dolzonek@ug.edu.pl do dnia 22.05.2022 r. (niedziela).
 
 
z poważaniem
Joanna Dołżonek
Anna Białk-Bielińska
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, Maj 19, 2022 - 21:35; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: czwartek, Maj 19, 2022 - 21:35; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki