KAWIARNIE NAUKOWE W UNIWERSYTECIE GDAŃSKIM

Zapraszamy na spotkania otwarte w formie kawiarni naukowych przybliżające działalność naukową pracowników Uczelni szerszemu odbiorcy.

Środa, 11 maja 2022 roku, godzina 18.00

Wykład „Metaloleki we współczesnej terapii i diagnostyce” przedstawi dr hab. Agnieszka Chylewska, prof. UG z Katedry Chemii Bionieorganicznej, Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego

Abstrakt:

Co wiemy o metalolekach, jaka jest ich definicja i jakie jest ich znaczenie? Do czego wykorzystuje się metaloleki? Od kiedy są stosowane? Jakie jony metali stanowią centrum koordynacji? Jakie czynniki wpływają na ich właściwości aplikacyjne? Jaki jest cel komórkowy i mechanizm ich działania? Czy takie parametry jak kształt, wielkość, budowa metaloleków mają kluczowe znaczenie w kontekście miejsca aplikacji i sposobu ich dystrybucji? I konkludując, czy raportowane dane na temat otrzymywania i właściwości metaloleków wskazują obiecujące perspektywy w zakresie ich użytkowania?

Powyższe pytania stanowią podstawowy pakiet zagadnień, którymi mamy nadzieje zainteresować Państwa oraz, na które postaramy się udzielić jasnych i wyczerpujących odpowiedzi w trakcie najbliższego spotkania w kawiarni naukowej. Poruszymy dodatkowo takie tematy, jak przyszłość nowych alternatyw projektowania i pozyskiwania skutecznych rozwiązań strukturalnych substancji aktywnych opartych na związkach koordynacyjnych jonów metali przejściowych w zakresie walki z chorobami cywilizacyjnymi XXI wieku.

 

Osoby, które mają ochotę zadać pytanie, mogą je przesłać do wtorku 10 maja 2022 r. na adres: oblicza.nauki@ug.edu.pl

Link do wykładu:  Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

Można dołączyć na komputerze lub w aplikacji dla urządzeń przenośnych.

 

Serdecznie zapraszamy!

Projekt prowadzony jest przez Wydział Chemii UG i Wydział Ekonomiczny UG.

Więcej informacji o wydarzeniach w ramach projektu:

KAWIARNIE NAUKOWE | Wydział Chemii (ug.edu.pl)

Pokaż rejestr zmian

Submitted on piątek, Maj 6, 2022 - 21:00 by Andrzej Nowacki Changed on piątek, Maj 6, 2022 - 21:01 by Andrzej Nowacki