Kongres Ekonomicznych i Ekologicznych Kół Studenckich „KEEKS 2022”

2 kwietnia 2022 r. na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie odbył się Kongres Ekonomicznych i Ekologicznych Kół Studenckich „KEEKS 2022”, stanowiący kontynuację tradycji integracji środowiska studenckiego i kół naukowych wokół tematyki ekonomii, międzynarodowych stosunków gospodarczych, chemii, ochrony środowiska, ekologii i związanego z tymi zagadnieniami zrównoważonego rozwoju.

W sesjach naukowych Kongresu „KEEKS 2022” wzięli udział przedstawiciele kół naukowych Uniwersytetu Gdańskiego reprezentujący Wydział Chemii i Wydział Ekonomiczny: Koło Biznesu Chemicznego, Koło Naukowe Chemików, Koło Naukowe Finansów Międzynarodowych, Koło Naukowe Ochrony Środowiska, Koło Naukowe Przedsiębiorczości Start-up, Koło Naukowe Tutoringu Akademickiego Tuttees, Morskie Koło Naukowe oraz Naukowe Koło Logistyki.

Warto podkreślić, że poziom merytoryczny wszystkich wystąpień był bardzo wysoki, co jest powodem do ogromnej dumy z naszych studentów.
Jury oceniające wystąpienia, składające się z kadry akademickiej i studentów, nie miało łatwego zadania, a sesje pytań i odpowiedzi dokumentowały wysoki poziom wiedzy i zaangażowania prezentujących.

Gratulujemy Laureatom i wszystkim Prelegentom konferencji „KEEKS 2022”!

Zwieńczeniem konferencji było wręczenie nagród za wystąpienia w kategorii nauk chemicznych i nauk ekonomicznych.

W kategorii nauk chemicznych:
I nagrodę zdobyło Naukowe Koło Chemików za prezentację „Cegiełka do zielonej zmiany. Projekt Klimatyczni – Powierzchnie samoczyszczące”;
II nagrodę zdobyło Koło Naukowe Ochrony Środowiska za prezentację „Żywność genetycznie modyfikowana – szansa czy zagrożenie?”

W kategorii nauk ekonomicznych:
I nagrodę zdobyło Naukowe Koło Logistyki za prezentację „Aspekty transportu kolejowego decydujące o jego zdolności do zdominowania przewozów pasażerskich w świetle europejskich strategii na rzecz zrównoważonego rozwoju”;
II nagrodę zdobyło Koło Naukowe Start-Up – ex aquo za dwie prezentacje: „Nawyki transportowe studentów Wydziału Ekonomicznego UG – ich wpływ na środowisko oraz zmiany wywołane pandemią COVID-19” oraz „Make oceans great again”.

Opiekę merytoryczną i organizacyjną nad Kongresem Ekonomicznych i Ekologicznych Kół Studenckich „KEEKS 2022” sprawowały:

dr hab. Beata Grobelna, prof. UG, Wydział Chemii
dr Magdalena Markiewicz, Wydział Ekonomiczny

Data publikacji: poniedziałek, 4. Kwiecień 2022 - 21:46; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: poniedziałek, 4. Kwiecień 2022 - 21:54; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki