Dzień otwarty na Wydziale Chemii już za nami!

Miło nam poinformować, że 12 marca 2024 odbył się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego Dzień Otwarty. Uczestnicy mogli uczestniczyć w warsztatach, pokazach i wykładach przygotowanych przez pracowników i studentów Wydziału Chemii. Stoiska trzech kół naukowych (Naukowe Koło Chemików, Koło Naukowe Ochrony Środowiska oraz Naukowe Koło Biznesu Chemicznego) zachęcały do zaangażowania się w życie akademickie i społeczne na wydziale. Osoby zaangażowane w przygotowanie stoisk naukowych opowiadały o swojej pracy naukowej w ciekawy i interesujący sposób.

Goście Wydziału mogli zagrać w Grę Miejską wykonując szereg zadań na przygotowanych stoiskach, zdobywając cenne nagrody. Zdobyta wiedza pomogła przyszłym studentom zrozumieć atmosferę nauki oraz lepiej zrozumieć otaczający nas świat. Członkowie Komisji Rekrutacyjnej udzielali informacji na temat procesu rekrutacji na studia chemiczne, odpowiadając na pytania przyszłych studentów.

Dzień Otwarty na Wydziale Chemii był pełen interesujących wydarzeń i aktywności, które przyciągnęły zarówno przyszłych studentów, jak i osoby zainteresowane nauką chemiczną. Spotkania z wykładowcami, warsztaty praktyczne oraz możliwość rozmowy ze studentami zapewniły bogate doświadczenie edukacyjne i pozwoliły na lepsze zrozumienie otaczającego nas świata.

Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością (gościliśmy ok. 800-900 uczestników).

Wydział Chemii był reprezentowany także na ogólnouczelnianych dniach otwartych organizowanych na Wydziale Nauk Społecznych.

Serdecznie zapraszamy w przyszłym roku oraz do obejrzenia galerii z wydarzenia.

Wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki II.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia

Galeria I

Galeria II

Data publikacji: sobota, 16. Marzec 2024 - 15:39; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: sobota, 23. Marzec 2024 - 11:54; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki