Studenci NKCh z wizytą w hospicjum

W minioną sobotę (02.12.br.) studenci Naukowego Koła Chemików wraz ze swoim opiekunem odwiedzili Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku. Swoją obecnością i pokazami kilku eksperymentów chemicznych uświetnili spotkanie młodych podopiecznych hospicjum z ich rodzinami i najbliższymi. Uczestnicy spotkania brali czynny udział przy wykonywaniu niektórych doświadczeń a inne z ciekawością obserwowali. Mieli możliwość przekonania się o właściwościach ciekłego azotu, zobaczyć emisję światła przez luminol czy zmianę barwy roztworów podczas ich mieszania. Uczestniczyli także przy wykonywaniu bombek choinkowych metodą reakcji lustra srebrowego a także produkowali przypinki z logiem Hospicjum.

Data publikacji: poniedziałek, 4. Grudzień 2023 - 18:37; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: poniedziałek, 4. Grudzień 2023 - 18:38; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki