Wspieramy edukację chemiczną!

Katedra Chemii Bionieorganicznej Wydziału Chemii UG gościła w dniu 01.06.2023 Uczniów klasy 1c o profilu biologiczno-chemicznym z XIV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku. Z tej okazji opracowano specjalny program wizyty, który uwzględniał wykład popularno-naukowy wygłoszony przez dr hab. Aleksandrę M. Dąbrowską, prof. UG, który był  tematycznie połączony z warsztatem laboratoryjnym pt. „Z Sherlockiem Holmes’em w laboratoriach UG”. Wykonywane przez młodych, ambitnych i zaangażowanych Uczestników eksperymenty chemiczne miały na celu znalezienie materiału niebezpiecznego w próbce pobranej z miejsca zdarzenia 👞; wykonanie analizy śladu krwawego na podłożu stałym🩸; wskazanie sfałszowanego dokumentu 💳 oraz identyfikację podejrzanego na podstawie odbitki palca 🕶️. Prowadzące laboratorium w składzie dr hab. Aleksandra M. Dąbrowska, prof. UG, dr hab. Agnieszka Chylewska, prof. UG z Katedry Chemii Bionieorganicznej oraz dr Dorota Zarzeczańska z Katedry Chemii Analitycznej z wielką przyjemnością dzieliły się z Uczniami swoimi umiejętnościami, wiedzą z zakresu chemii oraz pasją do nauki, a ekscytacja Uczestników związana z uzyskiwaniem właściwych rezultatów analiz skutkowała również ogromną satysfakcją nauczycieli akademickich.

Jesteśmy zdania, że eksperyment chemiczny to podstawa rozwoju i edukacji młodzieży!

Katedra Chemii Bionieorganicznej Wydziału Chemii UG

Data publikacji: poniedziałek, 5. Czerwiec 2023 - 09:40; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: poniedziałek, 5. Czerwiec 2023 - 09:41; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki