Chemiłajki

W dniu 15.12.2022 r. na Wydziale Chemii odbyły się Chemiczne Mikołajki w skrócie Chemiłajki :) Podczas wydarzenia dzieci bawiły się wraz ze swoimi rodzicami rozwiązując rozmaite zagadki w Escape room'ie, robiąc własne kosmetyki oraz przypinki pod czujnym okiem studentów. Nie obyłoby się również bez stoisk, gdzie dzieci mogły same przeprowadzić różne doświadczenia. Poza tym najmłodsi mogli ułożyć sami modele różnych cząsteczek zarówno tych prostszych i tych nieco bardziej skomplikowanych jak np. serotonina, której podczas tego wieczoru nie brakowało. Główną atrakcją wydarzenia była chemiczna bajka, którą przedstawili członkowie Kół Naukowych WCh. Wszystkim uczestnikom wydarzenia bardzo dziękujemy za obecność. Zapraszamy serdecznie za rok na kolejną edycję!

Data publikacji: środa, 21. Grudzień 2022 - 11:01; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: środa, 21. Grudzień 2022 - 11:03; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki