Księga doświadczeń NKCh

W ofercie Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego pojawiła się właśnie wyjątkowa publikacja. Naukowe Koło Chemików pod redakcją mgr. Tomasza Swebockiego, Agnieszki Manikowskiej, dr Elżbiety Adamskiej i Darii Łady właśnie wydało „Księgę doświadczeń Naukowego Koła Chemików Uniwersytetu Gdańskiego”.

To skrypt eksperymentów chemicznych skierowany do wszystkich – uczniów, nauczycieli, studentów, animatorów edukacyjnych i pasjonatów nauki. Autorzy w przystępny sposób prowadzą czytelnika przez cały proces przygotowania i przeprowadzenia 60 doświadczeń chemicznych, objaśniając przy tym podstawy chemiczne i fizyczne zachodzących procesów. Jednocześnie pozostawiają przestrzeń do modyfikacji i poszukiwania alternatywnych rozwiązań.

Liczba doświadczeń zawartych w księdze nie jest przypadkowa. Wydanie „Księgi Doświadczeń Naukowego Koła Chemików” przypada na czas pomiędzy dwoma jubileuszami – 50-leciem Uniwersytetu Gdańskiego oraz 60-leciem NKCh UG.

Polecamy sięgnięcie po lekturę!

Data publikacji: poniedziałek, 19. Grudzień 2022 - 20:51; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: poniedziałek, 19. Grudzień 2022 - 20:52; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki