Pokazy Chemiczne dla Przedszkolaków

W dniu 17.11.2022r. odbyły się pokazy chemiczne przeprowadzone przez Doktorantki p. mgr Aleksandrę Ciesielską, mgr Martę Domżalską oraz mgr inż. Paulinę Nowicką (wszystkie Katedra Chemii Bionieorganicznej) dla najmłodszych z Przedszkola nr 42 „Dolina Smyków” w Gdańsku. Dzieci mogły podziwiać tzw. chemiczny ogród, pojawiającego się ducha w zlewce, spragnioną świeczkę czy też kolorowe płomienie soli nieorganicznych. Ponadto miały okazję przygotować ciecz nienewtonowską oraz chemiczny koktajl. Fascynacji i zabawie nie było końca. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego wydarzenia.

Data publikacji: czwartek, 17. Listopad 2022 - 19:15; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: czwartek, 17. Listopad 2022 - 19:17; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki