Stypendium naukowe w ramach projektu Sonata 15 - student

OFERTA STYPENDIALNA

Stypendium naukowe w ramach projektu SONATA 15 „Maskowanie ładunku aktywnych biologicznie peptydów jako nowa strategia poprawy ich biodostępności po podaniu doustnym. Optymalizacja i uniwersalizacja metody”

Nazwa stanowiska: student-stypendysta w ramach projektu „Maskowanie ładunku aktywnych biologicznie peptydów jako nowa strategia poprawy ich biodostępności po podaniu doustnym. Optymalizacja i uniwersalizacja metody”

Liczba stanowisk: 1

Nazwa jednostki: Katedra Biochemii Molekularnej, Wydział Chemii, Uniwersytet Gdański

Czas trwania kontraktu: 12 miesięcy

Data rozpoczęcia pracy: 01.10.2020

Kwota stypendium: 1000zł/miesiąc

Ubezpieczenie emerytalne i rentowe: nie obejmuje

Zadania badawcze:

1.      Synteza, oczyszczanie i analiza zaplanowanych peptydów.

2.      Synteza odczynników guanidylujących.

3.      Analiza fizykochemiczna otrzymanych związków.

Oczekiwania wobec kandydatów:

1.      Podjęte studia drugiego stopnia na kierunku chemicznym.

2.      Doświadczenie w pracy eksperymentalnej w zakresie syntezy odczynników guanidylujących.

3.      Wiedza teoretyczna w zakresie chemii bioorganicznej, chemii peptydów, proleków, peptydów biologicznie czynnych.

4.      Udział w konferencjach naukowych.

5.      Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

6.      Zainteresowanie pracą naukową, szczególnie w problematyce badawczej projektu

Termin składania ofert: 10.09.2020 r.

Dodatkowe informacje:

W wyznaczonym terminie proszę przesłać e-mailem (w temacie wpisując – Ogłoszenie -student-stypendysta, Sonata) na adres:

agata.domagalska@ug.edu.pl (do dr Agaty Gitlin-Domagalskiej) następujące dokumenty:

• List motywacyjny wraz z opisem zainteresowań naukowych,

• CV,

• Wykaz dorobku naukowego,

·         Podpisaną klauzulę informacyjną (załącznik do ogłoszenia).

Wybrane osoby zostaną indywidualnie zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną.

Zasady konkursu określa Uchwała nr 50/2013 z dnia 03.06.2013 Rady Narodowego Centrum Nauki:

Załącznik Rozmiar
Klauzula informacyjna 26.57 KB

Data publikacji: czwartek, 25. Czerwiec 2020 - 13:46; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: czwartek, 25. Czerwiec 2020 - 13:49; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki