Pokazy doświadczeń chemicznych w Ostródzie

W dniu 11 stycznia 2019 r. przedstawiciele Kół Naukowych Wydziału Chemii przeprowadzili pokazy doświadczeń chemicznych w Ostródzie w ramach akcji „Dzień otwarty dla uczelni – festiwal Nauki”.

Tematem przewodnim była „Groźna chemia”. Uczestnicy mogli sprawdzić różnicę w spalaniu zwykłej waty oraz nitrocelulozy, zobaczyć błyski i usłyszeć trzaski wywołane mini eksplozją nadtlenku acetonu, czy też zobaczyć gwałtowny rozkład nadtlenku wodoru pod wpływem katalizatora. Ponadto, uczestnicy mogli zapoznać się z właściwościami zarówno suchego lodu jak i ciekłego azotu.

Data publikacji: poniedziałek, 14. Styczeń 2019 - 20:10; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: poniedziałek, 14. Styczeń 2019 - 20:10; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki