Rozpoczęła się rekrutacja na wyjazdy studentów na studia w ramach programu ERASMUS+ 2016/2017

W Programie ERASMUS+ każdy student otrzymuje możliwość wyjazdu na studia na każdym stopniu studiów, z wyłączeniem studentów II roku studiów drugiego stopnia, semestrów kończących dany stopień oraz 1-ego semestru studiów drugiego stopnia. Do maksymalnego łącznego okresu mobilności (pobytu) w uczelniach goszczących obejmującego 12 miesięcy na każdym poziomie studiów, wlicza się zarówno wyjazdy na studia, jak i na praktykę. W trakcie rekrutacji obowiązuje zasada pierwszeństwa wyjazdu tych osób, które do tej pory nie wyjeżdżały w ramach programu Erasmus. Dla Programu ERASMUS+ obowiązują sztywne stawki stypendiów. Student może otrzymać dodatkowe wsparcie socjalne na wyjazd tylko pod warunkiem, że w terminie, w którym odbywa się rekrutacja, posiada ważną decyzję o przyznaniu mu świadczenia ze środków Funduszu Pomocy Materialnej dla Studentów i Doktorantów UG.

Aplikować może tylko student, który ma rozliczony semestr zimowy bieżącego roku akademickiego. Ponadto wymagana jest znajomość języka wykładowego wskazanego przez partnerów w umowie międzyinstytucjonalnej. Lista aktualnych umów znajduje się na stronie UG: http://ug.edu.pl/sites/default/files/_nodes/strona/33377/files/umowy_e_2016-2017_na_strone.pdf.

Zgłoszenie (z podaniem roku, kierunku i specjalności, informacji o stypendium socjalnym oraz nazwą uczelni, na którą się aplikuje) należy przesyłać mailowo do Wydziałowego Koordynatora (grzegorz.romanowski@ug.edu.pl) w terminie do 19.02.2016.

Data publikacji: piątek, 5. luty 2016 - 12:28; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: piątek, 5. luty 2016 - 12:30; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki