Projekt NonHazCity wybrany w I naborze do Programu Interreg Region Morza Bałtyckiego 2014 – 2020

20 listopada br. Komitet Monitorujący Program Interreg Region Morza Bałtyckiego 2014-2020 ogłosił wyniki I naboru w tej perspektywie finansowej. Z 282 koncepcji projektowych zostało wybranych 35 projektów, które otrzymają dofinansowanie, w tym projekt konsorcjum „Innovative management solutions for minimizing emissions of hazardous substances and exposure to ecosystems and humans at and from urban areas around the Baltic Sea (NonHazCity)”, w którym jednym z 18 Partnerów jest Wydział Chemii Uniwersytetu Gdańskiego, Katedra Analizy Środowiska.

Projekt, wybrany w priorytecie zasoby naturalne, zakłada identyfikacje szkodliwych substancji odprowadzanych z terenów miejskich do wód Morza Bałtyckiego, lokalizację źródeł zanieczyszczeń, propozycje ich eliminacji lub minimalizacji oraz przeprowadzenie kampanii informacyjnych wśród mieszkańców miast.

Wartość projektu wynosi 3 567 250 EUR, w tym 369 045 EUR po stronie UG.

Serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: wtorek, 24. Listopad 2015 - 18:44; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: wtorek, 24. Listopad 2015 - 18:44; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki