Konkurs na stanowisko stypendysta/doktorant w ramach projektu Sonata Bis-10

Konkurs na stanowisko stypendysta/doktorant w ramach projektu Sonata Bis-10 „Technologia addytywnego wytwarzania elektroaktywnych przestrzennych struktur z kompozytów polilaktydu wzmacnianego diamentem”, umowa nr UMO-2020/38/E/ST8/00409

Nazwa jednostki / miejsce pracy: Katedra Chemii Analitycznej, Wydział Chemii, Uniwersytet Gdański – Gdańsk

Nazwa stanowiska: stypendysta/doktorant w ramach projektu „Technologia addytywnego wytwarzania elektroaktywnych przestrzennych struktur z kompozytów polilaktydu wzmacnianego diamentem”

Liczba stypendiów: 1

Wymagania:

• Tytuł magistra chemii lub nauk pokrewnych.
  • Posiadanie statusu doktoranta (w rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. prawo o szkolnictwie wyższym), lub uczestnika szkoły doktorskiej (w rozumieniu ustawy z dnia 20 lipca 2018 r.
  • Znajomość elektrochemicznych technik pomiarowych: woltamperometria cykliczna (CV), różnicowa woltamperometria pulsowa (DPV), elektrochemiczna spektroskopia impedancyjna (EIS).
  • Znajomość programów umożliwiających przeprowadzenie oraz interpretację otrzymanych analiz: UV-VIS, FT-IR, NMR, SEM.
  • Doświadczenie w detekcji wybranych analitów metodami elektrochemicznymi poparte publikacjami naukowymi.
  • Udokumentowana znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie C1.
  • Samodzielność oraz bardzo dobra organizacja pracy własnej, umiejętność pracy w zespole.

Opis zadań:

• Badania i charakterystyka odpowiedzi elektrochemicznej zdefiniowanych analitów metodami elektrochemicznymi.
  • Badanie właściwości elektrochemicznych nowych materiałów kompozytowych w zależności od ich składu.
  • Badania mikrosystemów przepływowych z zastosowaniem pomiarów impedancyjnych w czasie rzeczywistym.

Typ konkursu NCN: Sonata Bis-10

Termin składania ofert: 25 luty 2021, do godz. 11:00

Forma składania ofert: e-mail

Warunki zatrudnienia:

• Stypendium w wysokości 3000 PLN miesięcznie na okres 6 miesięcy

Dodatkowe informacje:

Zgłoszenia wraz z wymaganymi dokumentami (wyłącznie w formacie pdf) należy przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mailowy: pawel.niedzialkowski@ug.edu.pl wpisując w temacie wiadomości: „doktorant/stypendysta Sonata Bis-10”.

Wymagane dokumenty:

• List motywacyjny (wyłącznie w formacie pdf).
  • CV
  • Kopia dyplomu ukończenia II-go stopnia.
  • Lista publikacji naukowych z ostatnich 5 lat.
  • Skan dokumentów potwierdzających posiadane umiejętności (np.: certyfikat językowy)
  • Informację o przetwarzaniu danych osobowych - klauzula informacyjna i klauzula zgody – formularz w załączeniu do ogłoszenia (Format pdf z zeskanowanym podpisem),
  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych przez Uniwersytet Gdański

Zasady konkursu określa regulamin przyznawania stypendiów naukowych NCN w projektach badawczych (Załącznik do uchwały Rady NCN nr 25/2019, z dnia 14.03.2019).

Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni przez komisję rekrutacyjną na rozmowę kwalifikacyjną (on-line). O terminie i miejscu lub formie przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej, wybrani kandydaci zostaną powiadomieni indywidualnie drogą mailową.

Załącznik Rozmiar
Klauzula informacyjna 22.96 KB

Data publikacji: piątek, 11. luty 2022 - 17:50; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: piątek, 11. luty 2022 - 17:50; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki