Wydziałowa Inauguracja Roku Akademickiego 2021/22

W dniu 5 października 2021 roku odbyła się Wydziałowa Inauguracja Roku Akademickiego 2021/22.

Uroczystość odbyła się w Auli Wydziału Chemii z udziałem przedstawicieli uczelni spoza
i z Trójmiasta, pracowników jednostek, władz centralnych i administracji UG, osób reprezentujących Radę Konsultacyjną oraz jednostki współpracujące z Wydziałem Chemii, przedstawicieli Parlamentu Studentów UG oraz rozpoczynających rok akademicki studentów i doktorantów. Na uroczystości był obecny JM Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Piotr Stepnowski.

W swoim przemówieniu dziekan Wydziału Chemii dr hab. Beata Grobelna, prof. UG, po powitaniu przybyłych na uroczystość gości, przedstawiła najważniejsze osiągnięcia Wydziału oraz pogratulowała pracownikom, doktorantom i studentom sukcesów naukowych, dydaktycznych, organizacyjnych i sportowych w minionym roku akademickim. Przedstawiając plany na przyszłość podziękowała społeczności akademickiej Wydziału Chemii za trud i wysiłek włożony na rzecz Wydziału i całego Uniwersytetu.

Tradycyjnie po Immatrykulacji oraz promocjach habilitacyjnych i doktorskich nastąpiło wręczenie nagród Rektora Uniwersytetu Gdańskiego za działalność naukową i prace na rzecz społeczności akademickiej.

Przedstawiciel Rady Samorządu Studentów, Damian Makowski przekazał w swoim krótkim wystąpieniu najważniejsze informacje swoim młodszym koleżankom i kolegom, zachęcając ich jednocześnie do pracy w organizacjach zrzeszających brać studencką w Wydziale oraz UG.

Wykład inauguracyjny, pt. „Nowe technologie dla lepszego jutra” wygłosiła prof. dr hab. inż. Agata Kot-Wasik - Dziekan Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej.

Uroczystość uświetnił Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego.

Data publikacji: środa, 6. Październik 2021 - 10:35; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: środa, 6. Październik 2021 - 10:35; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki