Stypendysta/doktorant w ramach projektu PRELUDIUM Bis 2

Stypendysta/doktorant w ramach projektu PRELUDIUM Bis 2 pt.: „Nowa klasa związków przeciwbakteryjnych. Projektowanie, synteza oraz badanie mechanizmu działania"

Nazwa jednostki / miejsce pracy: Pracownia Chemii Medycznej, Katedra Chemii biomedycznej, Wydział Chemii, Uniwersytet Gdański – Gdańsk

Nazwa stanowiska: stypendysta/doktorant w ramach projektu pt.: „Nowa klasa związków przeciwbakteryjnych. Projektowanie, synteza oraz badanie mechanizmu działania"

Liczba stypendiów: 1

Wymagania:

• Tytuł magistra chemii lub biotechnologii lub biologii lub nauk przyrodniczych;
  • Podstawowa wiedza z zakresu syntezy organicznej, wysokosprawnej chromatografii cieczowej, spektrometrii mas i mikrobiologii;
  • Znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
  • Myślenie analityczne;
  • Umiejętność szybkiego przyswajania wiedzy i chęć dalszego rozwoju;
  • Motywacja do pracy naukowej oraz zdolność do samodzielnego rozwiązywania postawionych problemów badawczych;
  • Umiejętność pracy w zespole.
  • Samodzielne myślenie i kreatywność;
  • Umiejętności organizacyjne;
  • Uzyskanie statusu doktoranta w Szkole Doktorskiej (kandydat spełnia kryteria).

Wymagania dodatkowe:

• Doświadczenie z zakresu syntezy organiczną w roztworze oraz obsługa wysokosprawnych chromatografów cieczowych;
  • Ukończony kurs podstawowy z zakresu projektowania syntezy organicznej, spektroskopii, biologii molekularnej, biotechnologii molekularnej  i mikrobiologii.

Opis zadań:

Doktorant będzie odpowiedzialny za:

• Optymalizację struktur molekularnych pochodnych związku A-20.
  • Projektowanie dróg syntezy organicznej oraz syntezę w roztworze zaprojektowanych związków i ich oczyszczanie technikami chromatograficznymi.
  • Badanie aktywności przeciwdrobnoustrojowej badanych związków z wykorzystaniem laboratoryjnych i klinicznych szczepów bakterii.
  • Wyznaczanie parametrów strukturalnych regulujących właściwości danych związków.
  • Określenie mechanizmu działania związków przeciwdrobnoustrojowych na wybrane szczepy bakterii.
  • Ustalenie celów molekularnych dla wcześniej zsyntetyzowanych i przetestowanych środków przeciwbakteryjnych z wykorzystaniem techniki MS

Doktorant będzie zobowiązany do przygotowania i złożenia wniosku do Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej o finansowanie stażu naukowego w ośrodku zagranicznym oraz wyjazdu na minimum trzymiesięczny staż zagraniczny celem przeprowadzenia analiz MS.

Typ konkursu NCN: PRELUDIUM Bis 2

Termin składania ofert: 15 sierpnia 2021, do godz. 00:00

Forma składania ofert: e-mail

Warunki zatrudnienia:

• Umowa o stypendium doktoranckie w pełnym wymiarze godzin na 48 miesięcy;
  • Urlop roczny: 36 dni roboczych;
  • Wynagrodzenie: stypendium 5 000 zł brutto brutto miesięcznie przez pierwsze 24 miesiące realizacji projektu oraz 6 000 zł brutto brutto miesięcznie przez kolejne 24 miesiące realizacji projektu, po uzyskaniu pozytywnej oceny śródokresowej doktoranta w szkole doktorskiej.

Dodatkowe informacje:

Zgłoszenia wraz z wymaganymi dokumentami (wyłącznie w formacie pdf) należy przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mailowy: s.rodziewicz-motowidlo@ug.edu.pl wpisując w temacie wiadomości: „doktorant/stypendysta PRELUDIUM Bis 2”.

Wymagane dokumenty:

• CV uwzględniające informację o ukończonych studiach, dotychczasowych osiągnięciach naukowych (lista publikacji, udział w konferencjach, udział w projektach badawczych, nagrody i wyróżnienia, itp.)
  • Kopia dyplomu ukończenia studiów II-go stopnia
  • Skan dokumentów potwierdzających posiadane umiejętności (np.: certyfikat językowy)
  • Opinia opiekuna pracy magisterskiej
  • List motywacyjny
  • Podpisane oświadczenie zgody dotyczącej przetwarzania danych osobowych
    - klauzula informacyjna
  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych.

Zasady konkursu określa regulamin przyznawania stypendiów naukowych NCN w projektach badawczych (Załącznik do uchwały Rady NCN nr 25/2019, z dnia 14.03.2019).

Wybrani kandydaci mogą zostać zaproszeni przez komisję rekrutacyjną na rozmowę kwalifikacyjną (on-line). O terminie i miejscu lub formie przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej, wybrani kandydaci zostaną powiadomieni indywidualnie drogą mailową. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 10 sierpnia 2021.

W dniu 18 sierpnia 2021 roku odbyło się posiedzenie komisji stypendialnej. Komisja wyłoniła kandydata na doktoranta do realizacji projektu. Konkurs wygrała Pani mgr Katarzyna Łojewska

Załącznik Rozmiar
Klauzula informacyjna 24.3 KB

Data publikacji: niedziela, 11. Lipiec 2021 - 13:02; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: środa, 25. Sierpień 2021 - 12:37; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki