III konferencja Chemia-Biznes-Środowisko

W dniach 26-27 czerwca br. w formie on-line na platformie Microsoft Teams odbyła się III konferencja Chemia-Biznes-Środowisko organizowana przez koła naukowe działające na Wydziale Chemii: Koło Naukowe Ochrony Środowiska, Koło Naukowe Biznesu Chemicznego i Naukowe Koło Chemików oraz Radę Samorządu Studentów Wydziału Chemii UG.

Celem konferencji była integracja środowiska młodych naukowców, przede wszystkim studentów i doktorantów oraz podkreślenie roli chemii, biznesu i ochrony środowiska w życiu człowieka.

W konferencji udział wzięli reprezentanci wielu ośrodków naukowych z całej Polski: Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Instytutu Biotechnologii i Medycyny Molekularnej w Gdańsku oraz studenci i doktoranci z naszego Wydziału.

Uczestnicy konferencji wysłuchali wykładów przygotowanych przez pracowników naukowych gdańskich uczelni: dr hab. Małgorzatę Grembecką z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz prof. dr hab. inż. Agatę Kot-Wasik z Politechniki Gdańskiej. W czasie konferencji zaprezentowano 29 komunikatów oraz 50 posterów.

Informacje o konferencji: https://chembis.ug.edu.pl/

Data publikacji: wtorek, 29. Czerwiec 2021 - 12:31; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: wtorek, 29. Czerwiec 2021 - 12:31; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki