ZAPRASZAMY NA STUDENCKĄ KONFERENCJĘ NAUKOWĄ

sc_logo_n

Szanowni Państwo, Opiekunowie i Studenci Kół Naukowych,

mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w konferencji „Kongres Ekonomicznych i Ekologicznych Kół Studenckich (KEEKS)”, która odbędzie się na Wydziale Ekonomicznym i Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego w dniu 26 marca 2021 r.

Idea kongresu powstała na Wydziale Ekonomicznym w 2017 r. z inicjatywy opiekunów kół naukowych (KN Finansów Międzynarodowych, KN Europejskie Forum Integracji Europejskiej, KN Konsylium).

Celem organizowanego Kongresu jest stworzenie platformy wymiany poglądów oraz wiedzy z obszaru ekologii i ochrony środowiska, ekonomii oraz międzynarodowych stosunków gospodarczych, jak również wyników badań interdyscyplinarnych oraz umożliwienie rozwoju naukowego studentów skupionych w kołach naukowych.

Udział w wydarzeniu będzie doskonałą okazją do zaznaczenia obecności kół naukowych w środowisku akademickim i przedstawienia wyników badań naukowych podczas moderowanych sesji tematycznych.

W czasie Kongresu będziemy mieli okazję uhonorować laureatów konkursu „I Ty możesz zostać wykładowcą”. Autorzy zwycięskich prezentacji w kategorii ekonomicznej „W co zainwestował(a)bym 1 mln dolarów?” zaprezentują swoje wystąpienia w drugiej sesji Kongresu.

W sesjach naukowych Kongresu wezmą udział: Koło Naukowe Ochrony Środowiska, Koło Naukowe Chemików, Koło Biznesu Chemicznego, Koło Naukowe Finansów Międzynarodowych, Koło Naukowe Transportu i Marketingu, Koło Naukowe Przedsiębiorczości Start-up oraz Koło Naukowe Polityki Gospodarczej.

Tegoroczna edycja wydarzenia organizowana jest w ramach projektu „Science Clubs w Uniwersytecie Gdańskim – znane i nieznane oblicza nauki” w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki/Doskonała Nauka, finansowanego przez Ministra Edukacji i Nauki.

Zakres tematyczny Kongresu został poszerzony o aspekty związane z zagadnieniami wpisującymi się w realizację koncepcji zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności nauki.

Wydarzenie w roku 2021 organizowane jest w formule on-line. Mamy nadzieję, że Kongres zostanie życzliwie przez Państwa przyjęty w tej formule.

Do udziału w nim zapraszamy Koła naukowe oraz Wykładowców wraz ze Studentami.

Organizatorzy KEEKS 2021

Dr hab. Beata Grobelna, prof. UG, Wydział Chemii

Dr Magdalena Markiewicz, Wydział Ekonomiczny

Dr hab. Barbara Pawłowska, prof. UG, Wydział Ekonomiczny