Rok akademicki 2015/2016
Zajęcia dla uczniów przeprowadzone w roku akademickim 2015/2016
10.06.2016
W piątek, 10 czerwca, zorganizowano warsztaty dla uczniów szkół podstawowych. W spotkaniu wzięli udział nauczyciele i uczniowie reprezentujący placówki oświatowe z Gdańska (SP1, SP2; SP15; SP18; SP20; SP23; SP55; SP59; SP76), z Sopotu (SP9); z Gościszewa, Żukowa i Stegny. Zajęcia odbyły się w ramach Regionalnej Mini Konferencji Samorządów Uczniowskich współorganizowanej z Fundacją Inicjatyw Społecznych i Zawodowych PERSPEKTYWA finansowanej z grantu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Warsztaty prowadzili: dr hab. Beata Grobelna, dr Artur Giełdoń i dr Aleksandra Bielicka-Giełdoń.
7.06.2016
We wtorek, 7 czerwca, odbyły się warsztaty chemiczne dla uczniów z dwóch różnych szkół: Szkoły Mistrzostwa Sportowego nr 3 w Gdańsku oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie. Warto nadmienić, że licealiści zainteresowani chemią, przybyli na Wydział Chemii z miasta położonego na “drugim końcu” Polski. Zajęcia z gimnazjalistami (uczniami z sekcji siatkówki) prowadziła mgr Kornelia Kowalska. Opiekunem drugiej grupy młodzieży był dr Henryk Myszka. Obie grupy uczniów wykonywały doświadczenia z tematu “Pierwiastki chemiczne i ich reakcje”. Swoją pomocą służyli im studenci z Naukowego Koła Chemików.
24.05.2016
We wtorek, 24 maja, w warsztatach chemicznych uczestniczyła grupa licealistów z XIV LO im. Mikołaja Kopernika w Gdyni. Uczniowie realizowali temat „Związki chromu i manganu”. Zajęcia prowadziła mgr Agnieszka Fiszka-Borzyszkowska. Uczniom, przy wykonywaniu doświadczeń pomagali studenci z Naukowego Koła Chemików.
17.05.2016
We wtorek, 17 maja, w warsztatach chemicznych uczestniczyli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie. Warto nadmienić, że wśród studentów naszego Wydziału wielu wywodzi się z tego liceum. Młodzież realizowała temat „Związki chromu i manganu”. Przy wykonywaniu doświadczeń licealistom asystowali studenci z Naukowego Koła Chemików. Zajęcia prowadziły doktorantki, absolwentki tego liceum, mgr Agata Gitlin-Domagalska i mgr Natalia Ptaszyńska, które miały okazję do spotkania się ze swoją nauczycielką chemii z liceum.
17.05.2016
We wtorek, 17 maja, dwie grupy uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku im. Mikołaja Kopernika wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez dr Bożenę Karawajczyk z Zakładu Dydaktyki i Popularyzacji Nauki. Spotkanie zorganizowano w ramach podziękowania szkole za umożliwienie prowadzenia w jej klasach zajęć ze studentami w ramach przedmiotu Dydaktyka chemii – praktyka II. Młodzież wzięła udział w sprawdzianie laboratoryjnych z zagadnień omawianych na prowadzonych przez studentów lekcjach. W przygotowaniu zajęć i wspieraniu uczniów w rozwiązywaniu problemów wzięły udział studentki II roku Chemii studiów drugiego stopnia, uczestniczki Modułu Nauczycielskiego.
10.05.2016
We wtorek, 10 maja, dwie grupy uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku im. Mikołaja Kopernika wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez dr Bożenę Karawajczyk z Zakładu Dydaktyki i Popularyzacji Nauki. Młodzież wykonywała doświadczenia z zakresu Badanie właściwości wybranych związków chemicznych. Warsztaty zostały przygotowane przez studentów II roku Chemii, studiów drugiego stopnia, uczestników Modułu Nauczycielskiego, którzy także wspierali licealistów przy wykonywaniu doświadczeń chemicznych. W ten sposób podziękowano szkole za umożliwienie prowadzenia w jej klasach zajęć ze studentami w ramach przedmiotu Dydaktyka chemii – praktyka II.
10.05.2016
We wtorek, 10 maja, w warsztatach uczestniczyły dwie grupy uczniów, po jednej z gimnazjum i liceum. Pierwszą z nich tworzyli uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Pucku, którzy realizowali doświadczenia z tematu “Pierwiastki chemiczne i ich reakcje”. Warsztaty z tą grupą prowadziła mgr Kornelia Kowalska. Natomiast drugą grupę stanowiła młodzież z XIV LO im. Mikołaja Kopernika w Gdyni. Uczniowie wykonywali doświadczenia związane z tematem “Związki chromu i manganu”, a zajęcia prowadziła mgr Agnieszka Fiszka-Borzyszkowska. Młodzieży przy wykonywaniu doświadczeń pomagali studenci z Naukowego Koła Chemików.
10.05.2016
We wtorek, 10 maja, dwie grupy uczniów z V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku wzięły udział w warsztatach przygotowanych przez dr Małgorzatę Czaję. Uczniowie wykonywali doświadczenia z zakresu rozpoznawania utleniaczy i reduktorów oraz właściwości amfoterycznych związków. Nadzór nad pracą poszczególnych grup sprawowali: dr Małgorzata Czaja z Zakładu Dydaktyki i Popularyzacji Nauki i dr Krzysztof Żamojć z Katedry Chemii Nieorganicznej. Uczniów przy pracy laboratoryjnej wspierały studentki I i II roku Chemii studiów drugiego stopnia, słuchaczki Modułu Kształcenia Nauczycielskiego.
29.04.2016
W piątek, 29 kwietnia, studentki I roku Chemii studiów drugiego stopnia, uczestniczki Modułu Kształcenia Nauczycielskiego, przeprowadziły pokazy doświadczeń chemicznych dla uczniów Gimnazjum nr 7 im. Zasłużonych Ludzi Morza. Spotkanie było zorganizowane w ramach podziękowania szkole za umożliwienie prowadzenia na terenie szkoły regularnych zajęć dla dwóch grup studentów z przedmiotu: Dydaktyka chemii – praktyka w szkole. Zajęcia zostały zorganizowane przez dr Bożenę Karawajczyk z Zakładu Dydaktyki i Popularyzacji Nauki.
26.04.2016
We wtorek, 26 kwietnia, w warsztatach chemicznych uczestniczyły dwie grupy gimnazjalistów (I klasa) z Gimnazjum nr 28 z Gdańska-Moreny. Uczniowie realizowali doświadczenia chemiczne z tematu “Podstawy pracy laboratoryjnej”. Opiekę nad pierwszą grupą sprawowała mgr Kornelia Kowalska, nad drugą mgr Agnieszka Fiszka - Borzyszkowska. Przy wykonywaniu doświadczeń, uczniom pomagali studenci z Naukowego Koła Chemików.
26.04.2016
We wtorek, 26 kwietnia, dwie grupy uczniów z V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku wzięły udział w warsztatach przygotowanych przez dr Małgorzatę Czaję z Zakładu Dydaktyki i Popularyzacji Nauki. Młodzież wykonywała doświadczenia z zakresu: Roztwory rzeczywiste i koloidalne, dysocjacja, hydroliza, elektrochemia. Opiekunami grup byli: dr Małgorzata Czaja oraz dr Krzysztof Żamojć. Licealistów przy wykonywaniu doświadczeń wspierali studenci I roku studiów II stopnia, uczestnicy Modułu Nauczycielskiego.
19.04.2016
We wtorek, 19 kwietnia, w warsztatach uczestniczyły dwie grupy licealistów. Pierwszą grupę stanowili uczniowie z I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sopocie, a drugą młodzież z XXIV LO im. Stefana Banacha w Gdańsku. Obie grupy realizowały temat “Związki chromu i manganu”. Zajęcia prowadziły mgr inż. Zofia Jelińska i mgr Wioleta Białobrzeska, a uczniom przy wykonywaniu doświadczeń pomagali studenci z Naukowego Koła Chemików.
12.04.2016
We wtorek, 12 kwietnia. w warsztatach chemicznych uczestniczyły dwie grupy gimnazjalistów. Pierwszą grupę stanowili uczniowie z Gimnazjum nr 16 w Gdańsku - podopieczni absolwentki Wydziału Chemii, mgr Anny Neumann, a drugą, uczniowie z Gimnazjum nr 25 w Gdańsku, których uczy chemii również nasza absolwentka - dr Katarzyna Czarnobaj. Obie grupy realizowały temat “Podstawy pracy laboratoryjnej”, a zajęcia prowadzili mgr Kinga Westphal i mgr Marcin Czapla. Uczniom przy wykonywaniu doświadczeń asystowali studenci z Naukowego Koła Chemików.
05.04.2016
W dniu 5 kwietnia we wtorek w warsztatach uczestniczyły dwie grupy uczniów z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gdyni. Nauczycielem chemii w tej szkole jest absolwent Wydziału Chemii, dr Piotr Malecha. Obie grupy realizowały temat “Związki chromu i manganu”, a zajęcia prowadziły mgr Anna Rybińska i mgr Ewelina Wyrzykowska. Uczniom przy wykonywaniu doświadczeń pomagali studenci z Naukowego Koła Chemików.
26.01.2016
We wtorek, 26 stycznia, dwie grupy uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez panią dr hab. Alicję Boryło z Pracowni Analityki i Radiochemii Środowiska oraz pana dra Waldemara Nowickiego z Zakładu Dydaktyki i Popularyzacji Nauki. Młodzież wykonywała doświadczenia z zakresu podstawowych typów związków nieorganicznych.
05.04.2016
We wtorek, 5 kwietnia, dwie grupy uczniów z V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez studentki Modułu Kształcenia Nauczycielskiego. Nadzór nad pracą poszczególnych grup sprawowali: dr Małgorzata Czaja z Zakładu Dydaktyki i Popularyzacji Nauki i dr Dariusz Wyrzykowski z Katedry Chemii Nieorganicznej. Tematem spotkania było badanie wpływu fizycznych czynników na szybkość reakcji chemicznych, kataliza oraz badanie odwracalności reakcji chemicznych.
15.03.2016
15 marca po raz drugi w warsztatach chemicznych uczestniczyły dwie grupy uczniów z XIX LO im. Mariana Mokwy w Gdańsku. Każdego roku wielu absolwentów tej szkoły podejmuje studia na naszym Wydziale Chemii. Zespoły licealistów realizowały temat “Pierwiastki chemiczne i ich reakcje”, a zajęcia prowadzili mgr Anna Rybińska i mgr Marcin Czapla. Uczniom przy wykonywaniu doświadczeń asystowali studenci z Naukowego Koła Chemików.
08.03.2016
W dniu 8 marca w warsztatach chemicznych uczestniczyły dwie grupy licealistów z I LO im. Bolesława Chrobrego w Grudziądzu. Uczniowie z tego miasta po raz pierwszy odwiedzili nasz Wydział. Warto wspomnieć, że każdego roku kilkoro absolwentów tego liceum podejmuje u nas studia chemiczne. Licealiści realizowali doświadczenia z tematu “Pierwiastki chemiczne i ich reakcje”. Jeden zespół młodzieży prowadziła mgr Anna Rybińska, drugi mgr Ewelina Wyrzykowska. W obu grupach, przy wykonywaniu doświadczeń, pomagali uczniom studenci z Naukowego Koła Chemików. W trakcie wizyty na naszym Wydziale uczniowie obejrzeli nasze największe audytorium, laboratoria chemiczne oraz zwiedzili pracownię NMR.
01.03.2016
W semestrze letnim warsztaty chemiczne koordynowane przez dr Henryka Myszkę prowadzone są we wtorki. W dniu 1 marca w zajęciach uczestniczyły dwie grupy uczniów z I LO im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach (warto nadmienić, że kilkoro absolwentów tej szkoły co roku podejmuje studia chemiczne na naszym Wydziale). Maturzyści wykonywali doświadczenia chemiczne z tematu “Związki chromu i manganu”. Pierwszą grupą licealistów opiekowała się nauczycielka z tej szkoły i jednocześnie absolwentka Wydziału Chemii dr Anna Bychowska, a drugą dr Henryk Myszka. W obu grupach, przy wykonywaniu doświadczeń, pomagali uczniom studenci z Naukowego Koła Chemików.
18.01.2016
W poniedziałek, 18 stycznia, drugi zespół uczniów z V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku uczestniczył w zajęciach przygotowanych przez grupę studentów (przyszłych nauczycieli chemii) kierowaną przez dr Małgorzatę Czaję z Zakładu Dydaktyki i Popularyzacji Nauki. Tematem spotkania były związki nieorganiczne.
18.01.2016
W poniedziałek, 18 stycznia, uczniowie z V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez studentki Modułu Kształcenia Nauczycielskiego pod kierunkiem dr Małgorzaty Czai z Zakładu Dydaktyki i Popularyzacji Nauki. Tematem spotkania były reakcje jonowe.
14.01.2016
W czwartek, 14 stycznia, uczniowie z V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez studentki Modułu Kształcenia Nauczycielskiego pod kierunkiem dr Małgorzaty Czai z Zakładu Dydaktyki i Popularyzacji Nauki. Tematem spotkania były reakcje jonowe.
13.01.2016
W środę, 13 stycznia, odbyły się warsztaty chemiczne, w której uczestniczyły dwie grupy uczniów, jedna z II LO w Gdyni, druga z Gimnazjum nr 2 w Sopocie. Obie grupy realizowały doświadczenia chemiczne z tematu “Pierwiastki chemiczne i ich reakcje”. Grupę licealistów prowadziła mgr Justyna Bednarko, a gimnazjalistów mgr Milena Reszka. W obu grupach, przy wykonywaniu doświadczeń, pomagali uczniom studenci z Naukowego Koła Chemików.
11.01.2016
W poniedziałek, 11 stycznia 2016 roku, grupa uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez studentki Modułu Kształcenia Nauczycielskiego pod kierunkiem dr Małgorzaty Czai z Zakładu Dydaktyki i Popularyzacji Nauki. Tematem spotkania były reakcje utleniania i redukcji.
07.01.2016
W czwartek, 7 stycznia 2016 roku, uczniowie z V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych zorganizowanych przez dr Małgorzatę Czaję z Zakładu Dydaktyki i Popularyzacji Nauki. Tematem spotkania były reakcje jonowe. Uczniowie w pracy eksperymentalnej byli wspierani przez studentów z Modułu Kształcenia Nauczycielskiego.
16.12.2015
W środę, 16 grudnia 2015 roku, w warsztatach chemicznych uczestniczyła grupa licealistów z XIV LO im. Mikołaja Kopernika w Gdyni. Uczniowie wykonywali doświadczenia z tematu “Pierwiastki chemiczne i ich reakcje”. Warsztaty prowadziła mgr Alicja Mikołajczyk, której towarzyszyli studenci z Naukowego Koła Chemików.
17.12.2015
W czwartek, 17 grudnia 2015 roku, uczniowie z V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych zorganizowanych przez dr Małgorzatę Czaję z Zakładu Dydaktyki i Popularyzacji Nauki. Tematem spotkania były właściwości chemiczne jednofunkcyjnych związków organicznych. Podczas warsztatów, przy wykonywaniu doświadczeń, młodzież wspierały studentki Modułu Kształcenia Nauczycielskiego.
17.12.2015
W czwartek, 17 grudnia 2015 roku, grupa uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego z Lęborka uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez studentki II roku kierunku Chemia pod kierunkiem dr Małgorzaty Czai z Zakładu Dydaktyki i Popularyzacji Nauki. Tematem spotkania były właściwości związków nieorganicznych.
10.12.2015
W czwartek, 10 grudnia 2015 roku, grupa uczniów z XXIV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez studentki II roku kierunku Chemia pod kierunkiem dr Małgorzaty Czai z Zakładu Dydaktyki i Popularyzacji Nauki. Tematem spotkania była szybkość reakcji i równowaga chemiczna.
09.12.2015
W środę, 09 grudnia 2015 roku, w warsztatach chemicznych uczestniczyły dwie grupy licealistów, pierwsza z LO im. Wincentego Pola w Czersku i druga z I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sopocie. Uczniowie z odległego Czerska pierwszy raz odwiedzili nasz Wydział. Wykonali doświadczenia z tematu “Pierwiastki chemiczne i ich reakcje”. Te same doświadczenia wykonywali uczniowie z Sopotu. Pierwszą z wymienionych grup prowadziła mgr Anna Rybińska, a drugą mgr Justyna Bednarko. Podczas wykonywania doświadczeń uczniów wspomagali studenci z Naukowego Koła Chemików.
07.12.2015
W poniedziałek, 7 grudnia 2015 roku, uczniowie z V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez dr Małgorzatę Czaja z Zakładu Dydaktyki i Popularyzacji Nauki. Tematem spotkania były reakcje charakterystyczne związków organicznych. Młodzież, w wykonywaniu doświadczeń, wspierały studentki Modułu Kształcenia Nauczycielskiego.
2.12.2015
W dniu 2 grudnia 2015 roku w warsztatach chemicznych uczestniczyły dwie grupy maturzystów z XIX Liceum Ogólnokształcącego im. Mariana Mokwy. Obie grupy realizowały temat “Związki chromu i manganu”, a zajęcia prowadzili mgr Ewelina Wyrzykowska i mgr Marcin Czapla. Uczniom przy wykonywaniu doświadczeń asystowali członkowie z Naukowego Koła Chemików.
30.11.2015
W poniedziałek, 30 listopada 2015 roku, grupa uczniów z V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez studentki II roku kierunku Chemia pod kierunkiem dr Małgorzaty Czai z Zakładu Dydaktyki i Popularyzacji Nauki. Tematem spotkania były jednofunkcyjne pochodne węglowodorów.
23.11.2015
W poniedziałek, 23 listopada 2015 roku, grupa uczniów z V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez studentki II roku kierunku Chemia pod kierunkiem dr Małgorzaty Czai z Zakładu Dydaktyki i Popularyzacji Nauki. Młodzież wykonywała doświadczenia z zakresu alkohole, aldehydy, kwasy i estry.
26.11.2015
W czwartek, 26 listopada 2015 roku, odbyły się warsztaty chemiczne, w których uczestniczyli uczniowie z XXIV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku. Tematem spotkania było „Badanie właściwości tlenków, wodorotlenków i kwasów”. Zajęcia zorganizowała dr Małgorzata Czaja z Zakładu Dydaktyki i Popularyzacji Nauki. Licealistów wspierali studenci II roku kierunku Chemia, uczestnicy Modułu Kształcenia Nauczycielskiego.
25.11.2015
W dniu 25 listopada 2015 roku gościliśmy w laboratorium chemicznym dwie grupy licealistów z Gdańska, pierwszą z XX LO im. Zbigniewa Herberta, drugą z XXIV LO im. Stefana Banacha. Oba zespoły w ramach warsztatów chemicznych realizowały temat “Pierwiastki chemiczne i ich reakcje”. Zajęcia były prowadzone przez mgr Justynę Bednarko i mgr Ewelinę Wyrzykowską. Podczas wykonywania doświadczeń, młodzież wspierali członkowie Naukowego Koła Chemików.
18.11.2015
W środę, 18 listopada 2015 roku, w warsztatach chemicznych uczestniczyły dwie grupy uczniów. Pierwszą z nich stanowili uczniowie z Gimnazjum nr 12 w Gdyni, z którymi zajęcia prowadziła mgr Anna Rybińska realizując temat “Pierwiastki chemiczne i ich reakcje”. Tą samą tematyką zajmowała się druga grupa młodzieży, którą tworzyli licealiści z XX LO im. Zbigniewa Herberta z Gdańska. Pracowali oni pod kierunkiem mgr Eweliny Wyrzykowskiej. Podczas warsztatów uczniów wspomagali studenci z Naukowego Koła Chemików.
Licealiści
Gimnazjaliści
06.11.2015
W piątek, 6 listopada 2015 roku, grupa uczniów z XXIV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku wzięła udział w drugich, odbywających się w tym dniu, zajęciach laboratoryjnych prowadzonych przez studentki II roku Chemii pod kierunkiem dr Małgorzaty Czai z Zakładu Dydaktyki i Popularyzacji Nauki. Tematyką spotkania były reakcje utleniania i redukcji.
6.11.2015
W piątek, 6 listopada 2015 roku, odbyły się kolejne warsztaty chemiczne, w których uczestniczyli uczniowie z V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku. Młodzież wykonywała doświadczenia dotyczące działu „Elektrochemia”. Zajęcia prowadziły studentki II roku kierunku Chemia pod kierunkiem dr Małgorzaty Czai z Zakładu Dydaktyki i Popularyzacji Nauki.
4.11.2015
W środę, 04 listopada 2015 roku, odbyły się warsztaty chemiczne, w których uczestniczyły dwie grupy uczniów: z I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie oraz z Gimnazjum Sportowego nr 24 w Gdańsku. Licealiści, którymi opiekowała się doktorantka mgr Anna Barabaś, realizowali temat “Podstawy pracy laboratoryjnej”. Gimnazjaliści zaś wykonywali doświadczenia związane z tematem „Pierwiastki chemiczne i ich reakcje” pod nadzorem mgra Marcina Czapli. W pracy laboratoryjnej uczniom pomagali studenci z Naukowego Koła Chemików.
Licealiści
Gimnazjaliści
28.10.2015
W środę, 28 października 2015 roku, odbyły się drugie warsztaty chemiczne, w których uczestniczyli uczniowie z Gimnazjum nr 5 im. Sejmu Polskiego w Słupsku. Młodzież wykonywała doświadczenia obejmujące temat “Podstawy pracy laboratoryjnej”, a warsztaty prowadzili: mgr Alicja Mikołajczyk i mgr Marcin Czapla. W obu grupach uczniom w pracy laboratoryjnej pomagali studenci z Naukowego Koła Chemików.
26.10.2015
W poniedziałek, 26 października 2015 roku, grupa uczniów z V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku wzięła udział w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych przez studentki II roku Chemii pod kierunkiem dr Małgorzaty Czai z Zakładu Dydaktyki i Popularyzacji Nauki. Temat spotkania to „Węglowodory”.
21.10.2015
W środę, 21 października 2015 roku, rozpoczęliśmy kolejny cykl warsztatów chemicznych dla szkół. W pierwszych zajęciach uczestniczyły dwie grupy uczniów, z Gimnazjum nr 25 w Gdańsku i z Gimnazjum nr 2 im. J. Heweliusza w Żukowie. Wszyscy gimnazjaliści realizowali temat, tj. “Podstawy pracy laboratoryjnej”. Warsztaty prowadziły doktorantki Wydziału Chemii, mgr Justyna Bednarko i mgr Magdalena Alenowicz. Przy wykonywaniu doświadczeń młodzież wspierali studenci z Naukowego Koła Chemików.