Dzień Otwarty Wydziału Chemii UG

Zgodnie z tradycją, dnia 19 marca 2014 roku odbył się w nowym budynku Wydziału Chemii, kolejny, ale pierwszy w tym miejscu, Dzień Otwarty. Nasi goście, zarówno najmłodsi przedszkolacy, jak też licealiści i ich nauczyciele, mieli okazję do zwiedzenia nowego budynku naszego Wydziału, zobaczenia i poczucia tajników chemii organicznej, nieorganicznej, analitycznej, fizycznej, teoretycznej, chemii środowiska, radiochemii i biologii molekularnej. Fascynujący, kolorowy i efektowny świat, jaki tworzy chemia, zaprezentowali wszystkim zainteresowanym studenci nieocenionego Naukowego Koła Chemików, jak również, cieszący się niemijającą sławą i wielką sympatią, dr Tomasz Pluciński. Odwiedzający z dużym zainteresowaniem wysłuchali ciekawych wykładów o farmaceutykach w środowisku, tworzywach pochodzenia roślinnego i zwierzęcego oraz o możliwości zostania studentem naszego wydziału. Większość gości opuszczała Wydział w bardzo wesołych nastrojach, z ogromną liczbą kolorowych, wypełnionych helem balonów.

Data publikacji: poniedziałek, 24. Marzec 2014 - 16:34; osoba wprowadzająca: Sławomir Lach Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:13; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski