fbpx Wręczenie dyplomów, nagród, inauguracja roku akademickiego 2014/15 | Wydział Chemii

Wręczenie dyplomów, nagród, inauguracja roku akademickiego 2014/15

Inauguracja, nagrody, dyplomy Chemia UG 2014/2015

W dniu 3 grudnia 2014 roku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów absolwentom Naszego Wydziału połączona z inauguracją roku akademickiego 2014/15 Stacjonarnych Studiów Doktoranckich Chemii i Biochemii.

Dyplomy habilitacyjne z rąk J.M. Rektora UG prof. Bernarda Lammka w tym roku odebrały:

• dr hab. Beata Grobelna,
  • dr hab. Elżbieta Jankowska,
  • dr hab. Jolanta Kumirska,
  • dr hab. Aneta Szymańska.

Podczas uroczystości wręczenia dyplomów ukończenia studiów uhonorowano Laureatów:

• Nagrody Im. Prof. Leszka Łankiewicza za najlepszą pracę magisterską o charakterze interdyscyplinarnym, którą otrzymała mgr Magdalena Brzezińska (promotor: Prof. dr hab. Adam Lesner).  Fundatorem nagrody jest firma BioAnalytic.
  • Nagrody Oddziału Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego (OG PTCh) za najlepszą pracę magisterską obronioną w 2014 roku, którą otrzymał mgr Marcin Czapla (Promotor: dr Sylwia Freza). Wręczono również dwa wyróżnienia, mgr Alicji Kaweckiej (Promotor: prof. UG, dr hab. Aleksadra Dąbrowska) oraz mgr Aleksandrze Jakubus  (Promotor: dr Monika Paszkiewicz).
  • Nagrody dla Najlepszego Absolwenta, którą otrzymali mgr Anna Barabaś (kierunek Chemia) oraz mgr Magdalena Tyma (kierunek Ochrona środowiska). Fundatorem nagrody jest firma Hydrolab Polska.
  • Nagrody im Prof. Gotfryda Kupryszewskiego za wybitne osiągnięcia młodych pracowników Wydziału, którą otrzymał dr Paweł Niedziałkowski. Fundatorem nagrody jest firma VWR International.

W trakcie uroczystości odbyły się również promocje doktorskie. W poczet doktorów weszło ośmiu młodych naukowców, którzy zgodnie z tradycją złożyli uroczyste ślubowanie doktorskie przed JM Rektorem prof. Bernardem Lammkiem i odebrali dyplomy doktorskie z rąk swoich promotorów. Następnie do społeczności akademickiej włączeni zostali Doktoranci pierwszego roku, którzy również złożyli ślubowanie i odebrali indeksy z rąk przedstawicieli Władz Wydziału.

Wszystkim absolwentom, laureatom nagród,  nowo-mianowanym doktorom habilitowanym i doktorom a także doktorantom pierwszego roku

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Podczas uroczystości dr hab. Beata Grobelna wygłosiła wykład pt. "Nanotechnologia – trend w przemyśle kosmetycznym".

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Gabriela Leoniec
Treść wprowadzona przez: Sławomir Lach