wydarzenia

Promocja książki prof. Aleksandra Kołodziejczyka i dr hab. Aleksandry Kołodziejczyk „Substancje groźne, niebezpieczne i pożyteczne - tom 2. Związki organiczne”

Ostatnia modyfikacja: piątek, 12 Kwiecień, 2024 - 13:02

23 kwietnia 2024 roku Biblioteka Politechniki Gdańskiej pod patronatem prof. Krzysztofa Wildego, rektora PG, organizuje spotkanie poświęcone książce „Substancje groźne, niebezpieczne i pożyteczne - tom 2. Związki organiczne” autorstwa prof. Aleksandra Kołodziejczyka i dr hab. Aleksandry Kołodziejczyk.

Dzień otwarty na Wydziale Chemii już za nami!

Ostatnia modyfikacja: sobota, 23 Marzec, 2024 - 11:54

Miło nam poinformować, że 12 marca 2024 odbył się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego Dzień Otwarty. Uczestnicy mogli uczestniczyć w warsztatach, pokazach i wykładach przygotowanych przez pracowników i studentów Wydziału Chemii. Stoiska trzech kół naukowych (Naukowe Koło Chemików, Koło Naukowe Ochrony Środowiska oraz Naukowe Koło Biznesu Chemicznego) zachęcały do zaangażowania się w życie akademickie i społeczne na wydziale. Osoby zaangażowane w przygotowanie stoisk naukowych opowiadały o swojej pracy naukowej w ciekawy i interesujący sposób.

Godziny dziekańskie

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 20 luty, 2024 - 22:04

Godziny dziekańskie (wolne od zajęć dydaktycznych)  13 marca 2024 roku (środa) w godzinach 10.00-12.00.

Posiedzenie Rady Wydziału Chemii UG w sprawie wyboru kandydata lub kandydatów na Dziekana odbędzie się w budynku Wydziału Chemii dnia 13 marca 2024 r. (środa) o godz. 10.00 w sali D101. Aby umożliwić oddanie głosu wszystkim elektorom Wydziału Chemii w godzinach 10.00-12.00 ogłaszamy godziny dziekańskie wolne od zajęć dydaktycznych.

Prodziekan ds studenckich i kształcenia

Jolanta Kumirska

Warsztaty w bibliotece

Ostatnia modyfikacja: środa, 14 luty, 2024 - 20:27

W miniony piątek, 9 lutego br., czyli w ostatni dzień ferii zimowych, w Bibliotece Pod Kotem i Myszą w Gdańsku-Wrzeszczu (filia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej) członkowie Naukowego Koła Chemików, zorganizowali warsztaty chemiczne dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej. Uczestnicy mogli stworzyć swoje własne mydełka oraz kule do kąpieli, sprawdzić które roztwory dają barwne osady, a także przekonać się o właściwościach nitrocelulozy.

II Gala Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej

Ostatnia modyfikacja: piątek, 19 Styczeń, 2024 - 14:59

Wśród studentów i doktorantów naszego Uniwersytetu nie brakuje osób pełnych zaangażowania oraz pasji, które oprócz studiowania poświęcają swój wolny czas rozwojowi naukowemu, czy też działalności organizacyjnej. W ostatnich dniach, tj. 17.01.2024 roku dobyła się II Gala Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej. Podczas wydarzenia wręczono Nagrody Santander Universidades dla najlepszych studentów i doktorantów oraz Nagrody Rektora za osiągnięcia naukowe, sportowe oraz działalność organizacyjną. Wśród nagrodzonych nie zabrakło przedstawicieli naszego Wydziału!