fbpx Zapraszamy na cykl projekcji filmów przyrodniczych Paolo Volponi | Wydział Chemii

Zapraszamy na cykl projekcji filmów przyrodniczych Paolo Volponi

Koziorożec na szczycie skały

Dziekani Wydziałów Biologii, Chemii oraz Oceanografii i Geografii serdecznie zapraszają wszystkich pracowników i studentów naszej uczelni na cykl projekcji filmów przyrodniczych autorstwa włoskiego reżysera Paolo Volponi.

Pokazy odbywać się będą w Auli Wydziału Chemii UG (sala nr D 101, I piętro) o godzinie 16-tej w następujących dniach: 11 grudnia, 18 grudnia, 8 stycznia, 15 stycznia.

Na pierwszym i ostatnim pokazie gościć będziemy reżysera. Ponadto, film „Bogowie gór” z polskim lektorem będzie pokazany po raz pierwszy w Polsce.

Spotkanie pierwsze: 11 grudnia godz. 16:00

Program:

1. Projekcja filmu „Ostatnie dzikie konie Europy”, 15 min
  2. Projekcja filmu „Bogowie gór”, 52 min, Premiera w Polsce
  3. Rozmowa z reżyserem

Spotkanie drugie: 18 grudnia godz. 16:00

Projekcja filmu „Wisła – od źródeł do ujścia.” Odcinek pierwszy: „Od źródeł Wisły do ujścia Dunajca”, 52 min

Spotkanie trzecie: 8 stycznia godz. 16:00

Projekcja filmu „Wisła – od źródeł do ujścia.” Odcinek drugi: „Od ujścia Dunajca do ujścia Narwi”, 52 min

Spotkanie czwarte: 15 stycznia godz. 16:00

1. Projekcja filmu „Wisła – od źródeł do ujścia.” Odcinek trzeci: „Od ujścia Narwi do Bałtyku”, 52 min
  2. Spotkanie z reżyserem + zwiastun najnowszego filmu Paolo Volponi „Biebrza – żyjąca rzeka”

Poniżej zamieszczamy, krótkie informacje na temat filmów.

„Ostatnie dzikie konie Europy”, 15 min, Polska, 2009, OpisZwiastun

„Bogowie gór”, 52 min, Włochy, 2011 (wersja z polskim lektorem), OpisZwiastun