Roczne stypendium naukowe dla doktoranta w ramach grantu OPUS

Nazwa stanowiska: doktorant-stypendysta w ramach projektu „Projektowanie i chemiczna synteza koniugatów peptydowych o aktywności przeciwdrobnoustrojowej - atrakcyjne sposób poprawy właściwości farmakologicznych antybiotyków”

Liczba stypendiów: 2

Instytucja oferująca stypendium / miejsce pracy: Katedra Biochemii Molekularnej, Wydział Chemii, Uniwersytet Gdański

Czas trwania kontraktu: 12 miesięcy (z możliwością przedłużenia do 24 miesięcy w zależności od wyników pracy)

Kwota stypendium: 800 zł/miesiąc (z możliwością przedłużenia do 24 miesięcy w zależności od wyników pracy)

Ubezpieczenie emerytalne i rentowe: nie obejmuje

Zadania badawcze:

Wydział Chemii Uniwersytetu Gdańskiego poszukuje stypendysty do prowadzenia badań w Katedrze Biochemii Molekularnej. Osoba realizowała będzie zadania badawcze grantu OPUS 11 finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki „Projektowanie i chemiczna synteza koniugatów peptydowych o aktywności przeciwdrobnoustrojowej - atrakcyjne sposób poprawy właściwości farmakologicznych antybiotyków”. Praca wykonywana będzie w Laboratorium Chemii Bioorganicznej Katedry Biochemii Molekularnej Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego.

Zasadnicze zadania stypendysty będą polegały na:

- projektowaniu i chemicznej syntezie związków chemicznych składających się z kowalencyjnie połączonych łańcuchów peptydowych i cząsteczek antybiotyków.

- analizie danych doświadczalnych.

- przygotowaniu raportów z przeprowadzonych badań, prowadzeniu analiz danych literaturowych, prezentowaniu uzyskanych wyników, przygotowywaniu publikacji naukowych.

Oczekiwania wobec kandydatów:

- Ukończone studia drugiego stopnia na kierunku chemicznym.

- Podjęte studia doktoranckie.

- Uzyskane osiągnięcia naukowo-badawcze (publikacje) lub inna udokumentowana forma aktywności badawczej, najlepiej potwierdzająca zgodność dotychczasowych zainteresowań z zadaniami projektu.

- Pożądana jest znajomość metodologii syntezy chemicznej peptydów oraz podstaw z zakresu chemii i biochemii biologicznie czynnych peptydów.

- Doświadczenie w pracy eksperymentalnej w zakresie chemicznej syntezy peptydów oraz peptydomimetyków.

- Umiejętność obsługi półautomatycznych i automatycznych syntetyzatorów peptydów oraz HPLC (analitycznych i półpreparatywnych).

- Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

- Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole interdyscyplinarnym.

- Sumienność, dokładność, bardzo dobra organizacja pracy.

Termin składania ofert: 09.02.2017,

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 02.2017

Planowany termin zatrudnienia: 02.2017

Forma składania ofert: dowolnie

Zgłoszenie na konkurs powinno zawierać:

1. CV uwzględniające ww. oczekiwania ( dotychczasowe osiągnięcia naukowe, w tym ew. publikacje, nagrody i wyróżnienia, uczestnictwo w konferencjach, itp.)

2. Kopię dyplomu ukończenia studiów II-go stopnia.

Dokumenty aplikacyjne z dopiskiem "Kandydatura OPUS11" prosimy przesłać w formie elektronicznej lub papierowej na adres: Uniwersytet Gdański, Wydział Chemii, Katedra Biochemii Molekularnej, ul Wita Stwosza 63, 80-308 Gdańsk lub składać osobiście u kierownika Katedry, pok. B119

Zasady konkursu określa Uchwała nr 50/2013 z dnia 03.06.2013 Rady Narodowego Centrum Nauki.

Data publikacji: czwartek, 19. Styczeń 2017 - 15:23; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: poniedziałek, 23. Styczeń 2017 - 14:56; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki