Seminarium wydziałowe – Wydział Chemiczny PG

Najbliższe seminarium wydziałowe na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej odbędzie się 25.01.2017 o godz. 13:15 w sali 112 w budynku Chemia A.

Wykład wygłosi profesor Roman KALISZAN z Katedry Biofarmacji i Farmakodynamiki, GUMed.

Temat wykładu:
"Medycyna precyzyjna i farmakoterapia personalizowana. Rzeczywistość i nadzieje".

Kilka słów o Prelegencie:

• Profesor Roman Kaliszan to znany farmakolog i chemik, profesor nauk farmaceutycznych, w latach 2005–2008 rektor Akademii Medycznej w Gdańsku.

• Członek Rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk, Członek Korespondent Polskiej Akademii Umiejętności, członkiem zagranicznym Akademii Nauk i Umiejętności Wojwodiny (VANU)

• Dr h.c. Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
  • Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z chemią analityczną, chemią leków i farmakodynamiką. Zajmuje się m.in. badaniami dotyczącymi wyrażanych matematycznie zależności między strukturą chemiczną leków a ich farmakologicznymi właściwościami. W 2001 powołany na konsultanta krajowego ds. analityki farmaceutycznej.

Data publikacji: czwartek, 19. Styczeń 2017 - 12:08; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: czwartek, 19. Styczeń 2017 - 12:08; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki