Naukowcy z Wydziału Chemii UG współautorami publikacji dotyczącej badań nad enzymem wirusa Zika

Dzięki współpracy naukowców z trzech jednostek naukowych: Uniwersytetu Gdańskiego (Natalia Gruba, Magdalena Wysocka, Adam Lesner), Politechniki Wrocławskiej (Renata Grzywa, Maria Łęcka, Marcin Skoreński, Marcin Sieńczyk) oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego (Jose Ignacio Rodriguez Martinez, Michał Burmistrz, Krzysztof Pyrć) po raz pierwszy na świecie poznano specyficzność substratową proteinazy wirusa ZIKA.

Uzyskane dane pozwolą na opracowanie skutecznych leków, hamujących zakażenie wirusem. Pionierska praca poświęcona temu zagadnieniu ukazała się w piśmie FEBS Letters.

Serdecznie gratulujemy!!!

Data publikacji: poniedziałek, 10. Październik 2016 - 09:43; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: poniedziałek, 10. Październik 2016 - 09:56; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki