Roczne stypendium naukowe dla doktoranta w ramach grantu OPUS (synteza i charakterystyka nanostruktur typu TiO2/MxOy)

OFERTA STYPENDIALNA

Nazwa stanowiska: doktorant-stypendysta w ramach projektu „Przestrzennie zorientowane nanostruktury typu TiO2/MxOy otrzymywane metodą elektrochemiczną”

Liczba stypendiów: 1

Instytucja oferująca stypendium / miejsce pracy: Katedra Technologii Środowiska, Wydział Chemii, Uniwersytet Gdański

Czas trwania kontraktu: 12 miesięcy (z możliwością przedłużenia do 36 miesięcy w zależności od wyników pracy)

Data rozpoczęcia pracy: 1.10.2015

Kwota stypendium: 1 800 zł/miesiąc

Ubezpieczenie emerytalne i rentowe: nie obejmuje

Zadania badawcze:

1. Synteza oraz charakterystyka fizykochemiczna nanostruktur typu TiO2/MxOy

Oczekiwania wobec kandydatów:

1. Ukończone studia magisterskie na kierunku chemia; technologia chemiczna, inżynieria materiałowa, ochrona środowiska lub biotechnologia

2. Podjęte studia doktoranckie (od roku akademickiego 2015/2016);

3. Uzyskane osiągnięcia naukowo-badawcze (publikacje) lub inna udokumentowana forma aktywności badawczej;

4. Pożądana jest znajomość podstaw z zakresu fotokatalizy heterogenicznej oraz technologii oczyszczania wody oraz powietrza;

5. Doświadczenie w pracy eksperymentalnej w zakresie preparatyki nowych materiałów

6. Pożądana jest umiejętność  wykonania pomiarów struktury pasmowej nanostruktur;

7. Umiejętność obsługi aparatury analitycznej (np. UV-Vis, GC/TCD,GC/FID);

8. Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;

Termin składania ofert: 15.08.2015

Dodatkowe informacje:

W wyznaczonym terminie proszę przesłać na adres adriana.zaleska@ug.edu.pl, lub dostarczyć na adres Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 63, Katedra Technologii Środowiska, pok. G202 do Adriany Zaleskiej następujące dokumenty:

1. CV uwzględniające ww. oczekiwania ( dotychczasowe osiągnięcia naukowe, w tym ew. publikacje, nagrody i wyróżnienia, uczestnictwo w konferencjach, itp.)

2. Kopię dyplomu ukończenia studiów II-go stopnia.

Wybrane osoby zostaną indywidualnie zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną.

Zasady konkursu określa Uchwała nr 50/2013 z dnia 03.06.2013 Rady Narodowego Centrum Nauki:

Prosimy o zamieszczenie następującej klauzuli w przesłanej dokumentacji:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w ofercie stypendialnej dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Ustawą z 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz.U. nr 133 poz.883”

Data publikacji: czwartek, 16. Lipiec 2015 - 11:16; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: czwartek, 16. Lipiec 2015 - 11:16; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki